
Wij ontwikkelen en produceren sauzen, kruidenmixen en siropen die tot 90% minder calorieën bevatten dan standaard alternatieven — zonder in te leveren op smaak.
Niet als marketingbelofte, maar als technische realiteit die wij al jaren in productie bewijzen voor onze private label klanten en sinds kort onder ons eigen merk Natural Zero.
Hoe het begon
In 2017 kregen wij van een vaste klant een bijzonder verzoek: ontwikkel een gezondere saus die écht lekker is. Niet een light-variant met een compromis op smaak, maar een saus die consumenten bewust kiezen omdat hij beter smaakt én beter voor hen is.
Voor Yvo Keijlewer, tweede generatie eigenaar van Natural Spices en zelf gepassioneerd sporter, was dit precies het vraagstuk waar hij op zat te wachten. Samen met zijn vader Yvan — productontwikkelaar met decennia ervaring in kruiden en specerijen — begon een intensief R&D-traject.
Het resultaat bleek een gat in de markt.
Wat wij anders doen
De meeste "lichtere" sauzen zijn gewone sauzen met een aangepaste receptuur — minder vet, minder suiker, maar nog altijd tientallen calorieën per portie.
Wij beginnen het ontwikkelproces andersom: we starten vanuit de smaakdoelstelling en bouwen daar een zo licht mogelijke formulering omheen.
Dat levert resultaten die in de markt zelden voorkomen:
- Srira Cha Cha — 3 kcal per 100ml, vetvrij, suikervrij, veganistisch
- Beasty BBQ — 5 kcal per 100ml, vetvrij, veganistisch
- Sticky Korean Kiss — 5 kcal per 100ml, vetvrij, suikervrij
- Nice to Mayo — 10 kcal per 100ml, veganistisch, suikervrij
- Terrific Truffle — 16 kcal per 100ml, suikervrij
Ter vergelijking: een standaard fritessaus bevat gemiddeld 90-100 kcal per 100ml, een standaard BBQ-saus 150-200 kcal. Onze lichtste sauzen zitten op 3 tot 7 kcal per 100ml — dat is meer dan 90% minder.
Niet alleen sauzen
Dezelfde filosofie passen wij toe op andere producten zoals kruidenmixen en siropen. Wij zijn gespecialiseerd in:
- Kruidenmixen zonder zout — voor consumenten en foodprofessionals die natriumreductie nastreven zonder smaakconcessies
- Kruidenmixen zonder suiker — voor toepassingen in foodservice, vleesindustrie en retail
- Suikervrije siropen — als alternatief voor traditionele siropen in dranken, desserts en foodservice
Van private label naar eigen merk
Jarenlang produceerden wij deze formuleringen uitsluitend voor andere merken als private label partner.
In 2026 lanceerden wij Natural Zero — onze eigen lijn van extreem lichte sauzen, ontwikkeld vanuit dezelfde R&D-expertise die wij al jaren inzetten voor onze B2B-klanten.
Natural Zero is daarmee geen nieuw avontuur. Het is de publieke uitkomst van jarenlange productiepraktijk.
Internationale erkenning: Tuttofood 2026 en World of Private Label 2026
Het pionier-verhaal van Natural Zero bleef niet onopgemerkt op de internationale markt.
Op Tuttofood 2026 in Milaan — een van de grootste voedselvakbeurzen ter wereld — trok Natural Zero direct de aandacht van internationale retailers.
De combinatie van extreem lage caloriewaarden en een smaakprofiel dat consumenten daadwerkelijk kiest, sprak direct aan. Geen uitleg nodig — de cijfers en de smaak spreken voor zich.
Tijdens de World of Private Label 2026 in Amsterdam, de belangrijkste private label vakbeurs ter wereld georganiseerd door PLMA, kwamen zowel retailers als private label gegadigden langs.
De interesse kwam uit meerdere richtingen: partijen die Natural Zero als eigen merk willen afnemen, en partijen die de formulering als basis voor hun eigen private label lijn willen gebruiken.
Leads kwamen onder meer uit Duitsland en het Midden-Oosten — markten waar de vraag naar gezondere sauzen sterk groeit, mede gedreven door gezondheidsbewustzijn en voedingsrichtlijnen.
De beurservaringen bevestigen wat wij al wisten: de markt voor extreem lichte sauzen en gezondere smaakmakers is er klaar voor.
En wij zijn er klaar voor om die markt te bedienen — zowel met ons eigen merk als via private label.
Wat dit betekent voor uw merk
Wilt u een gezondere variant van een bestaande saus, een suikervrije kruidenmix of een zoutarme formulering voor uw eigen merk of productlijn?
Wij begeleiden het volledige traject — van briefing en R&D tot productie en etikettering.
Bekijk onze private label mogelijkheden of neem direct contact op.



